Makijaż

Pędzle do makijażu

Kobiety poświęcają dużo czasu i uwagi na wybór odpowiednich kosmetyków do makijażu oraz technik ich aplikacji. Często jednak zapominają o akcesoriach potrzebnych do wykonania wymarzonego makijażu, bo uważają, że są one po prostu zbędne. Czy robiąc makijaż można sobie poradzić bez pędzli?

-Dobry pędzel ma kluczowe znaczenie w uzyskaniu dobrego makijażu. Wizażyści w swojej pracy używają około dwudziestu różnych pędzli, ponieważ za ich pomocą można precyzyjnie zaaplikować praktycznie każdy kosmetyk – tłumaczy newsrm.tv Monika Sawicka, wizażystka, Golden Rose. Każdy pędzel daje inne korzyści, na przykład pędzel do podkładu sprawi, że osiągniemy jednolity, naturalny efekt, a pędzel do różu pomoże nam podkreślić nasze kości policzkowe.

Rzeczą, o której często zapominamy jest mycie pędzli. Powinno się je myć co kilka dni, wyjątkiem są pędzle do korektora i podkładu, które należy myć po każdej aplikacji. Istnieją specjalne preparaty do czyszczenia pędzli, jednak nie są one niezbędne, ponieważ podobny efekt da mydło i woda. Jak mówi Monika Sawicka, na pędzlach zbierają się resztki produktu i kurz, co może powodować alergie, zatkane pory czy wypryski.

Chociaż do nakładania makijażu można używać dłoni, to jednak mogą się one okazać niewystarczające w niektórych sytuacjach np. wymodelowanie twarz przy pomocy różu czy bronzera.

Monika Sawicka, wizażystka, Golden Rose

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *