Biel, szarość i miedź. Najnowsze trendy w mieszkaniu

Biel, która rządziła w ostatnich latach jest w pewnym sensie w odwrocie. Nadal będzie sporo bieli we wnętrzach, ale w tej chwili styliści łączą kolor z pastelami. W poprzednich latach biel była raczej w takim czysto skandynawskim stylu zestawiana z mocnymi graficznymi kolorami, teraz to się zmienia i styliści stawiają na odważniejsze połączenia.

Trendy we wnętrzach są odzwierciedleniem tego, co dziej się też w modzie. Od kilku sezonów popularny jest też kolor szary, który zaczął pojawiać się także w mieszkaniach – Szarość jest bardzo modna i teraz bardzo silnie wdziera się także  do wnętrz. Często ten kolor zastępuje biel – mówi newsrm.tv Monika Zielińska, zastępca dyrektora IKEA ds. sprzedaży

Mieszkania stają się też bardziej wyraziste i odważne. Coraz więcej pojawia się ciemnych barw – Szukając na około nas tego co jest modne warto zaglądać do restauracji. Są to często pierwsze miejsca, które są robione w nowych trendach – radzi Monika Zielińska, zastępca dyrektora IKEA ds. sprzedaży i dodaje – Widzimy teraz bardzo dużo restauracji, które są zrobione w ciemnych kolorach z udziałem miedzi, metalu i drewna. Miedź i kolor miedziany jest kolorem tego roku. To co jest również modne to większa ilość drewna i naturalnych materiałów. Zaczynamy odwracać się od plastiku i doceniamy szlachetność, która jest w materiałach takich jak drewno, kamień.

Monika Zielińska, zastępca dyrektora IKEA ds. sprzedaży, newsrm.tv