rolety

Poznaj różne sposoby na zasłonięcie okien

Są różne sposoby aranżacji okien, które pozwolą uzyskać wspaniały efekt estetyczny, ale mają też praktyczne walory. Mogą to być delikatne firanki, stylowe zasłony, rolety czy żaluzje. Ograniczą one nadmiar światła i będą wspaniałą dekoracją.

Aranżacje okienne – element wystroju wnętrz

Są różne sposoby na aranżację okien – można wybrać minimalizm albo stworzyć wspaniałą dekorację. Jedne osoby wybiorą rolety proste w montażu, inne wykażą się kreatywnością i stworzą modne dekoracje w stylu glamour. Oto nasze pomysły na aranżację okien.

Osłony okienne – prywatność i walory estetyczne

Osłony okienne ochronią przed słońcem w ciągu dnia i spojrzeniami sąsiadów. Są ważnym i modnym elementem dekoracyjnym, który nada każdemu wnętrzu stylu i charakteru. Sprawią, że salon czy sypialnia będą przytulne i komfortowe.

Rodzaje osłon okiennych

Do wyboru jest wiele efektownych sposobów, by przesłonić okna. Wiele zależy od rodzaju i wielkości pomieszczenia, jego charakteru oraz indywidualnych potrzeb osób. Mogą to być tradycyjne żaluzje, eleganckie zasłony, rolety zaciemniające czy różne firanki. Wśród oryginalnych osłon okiennych są także rolety plisowane, zasłony panelowe i welurowe, żaluzje drewniane, rolety weneckie czy rolety dzień-noc.

Modne i efektowne rozwiązania

Rolety plisowane. Są one wykonane z plisowanej tkaniny i urozmaicają wnętrze, dodają nową teksturę. Sprawdzą się w przypadku standardowych i niestandardowych okien, m.in. półokrągłych czy okrągłych. Materiał plisowany sprawi, że takie rolety przypadną do gustu lubiącym efektowne rozwiązania.

Rolety podwójne. Znane raczej pod nazwą rolety dzień-noc – niestandardowe i pozwalające uzyskać ciekawy efekt. Pozwalają zarządzać ilością wpadającego do wnętrza światła. Łączą praktyczne tradycyjne żaluzje oraz materiałowe rolety. Składają się z podwójnej warstwy materiału, mają ułożone naprzemiennie przezroczyste i zaciemniające pasy. Można je zawiesić m.in. w salonie i kuchni.

Rolety zewnętrzne. (np dostępne na tej stronie http://www.mtokna.pl/rolety/zewnetrzne )Mają one wiele zalet – zapewniają duże poczucie prywatności, podnoszą poziom bezpieczeństwa, chronią przed warunkami atmosferycznymi, obniżają poziom hałasu, a także izolują budynek i pomogą zaoszczędzić energię. Są też efektowną ozdobą okna i występują w najróżniejszych modelach. Rozwiązanie to zyskuje na popularności, poza tym sprawdzą się w okresie zimowym, bo chronią przed utratą ciepła, ale mogą też stanowić barierę dla przepływu zimnego powietrza.

Firanki. Mogą być stylowe, eleganckie, retro, klasyczne czy efektowne i designerskie. Nie można zapomnieć o firankach. Są dostępne nowoczesne i tradycyjne ich warianty. Firanki razem z zasłonami to rozwiązanie do salonu czy pokoju gościnnego. Sprawdzą się wszędzie, gdyż można wybrać modele o różnej stylistyce.

Tradycyjne żaluzje. Dobrym sposobem są też tradycyjne lub drewniane żaluzje. Pozwolą one na zasłonięcia okna i zadbają o prywatność. Montaż jest trudniejszy niż w przypadku rolet. Trzeba jednak pamiętać, że każdy z paneli zbiera kurz i wymagają one starannego czyszczenia.

Więcej na mtokna.pl

Lena.k