Nic Nie Gra – Premiera Wrocławskiego Teatru Komedia

Niedawno odbyła się przedpremierowa konferencja nowej propozycji Wrocławskiego Teatru Komedia. Sztuki, w której nic nie gra… i to dosłownie!

Sztuka opowiada o amatorskim zespole teatralnym jednej z politechnik próbującym zrealizować premierę przedwojennego dreszczowca.

Splot przeróżnych okoliczności, przeciwności losu oraz zabawnych wypadków sprawia, że tocząca się akcja jest pełna niespodzianek i nieprzewidzianych zwrotów akcji.

Nowa propozycja Wrocławskiego Teatru Komedia jest adaptacją sztuki trzech angielskich autorów H. Lewis´a, J.Sawyer´a, H.Shields´a, zatytułowana „The play that goes wrong” w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak i wyreżyserowana przez Pawła Okońskiego. – Fabuła, która jest połączeniem kryminałów rodem z Agathy Christie i Monty Pythona ma być zaskoczeniem nie tylko dla widowni, ale i samych aktorów.

Sztuka jest poza tym interakcyjna, tak jak kilka naszych spektakli znanych wrocławskiej publiczności, m.in. „Psychoterapia, czyli sex w życiu człowieka” czy „Szalone nożyczki” – mówił podczas konferencji prasowej Paweł Okoński, jeden z dyrektorów Teatru Komedia oraz reżyser przedstawienia „Nic nie gra”.

Na deskach teatru zobaczymy dobrze znanego wrocławskiej publiczności Pawła Okońskiego oraz Agnieszkę Wielgosz/Marzenę Kopczyńską i innych aktorów.
O tym, że przedstawienie będzie niespodzianką również dla odgrywających role na scenie, mówili sami aktorzy.

– To jak obudzić w sobie naturszczyka – śmiała się Marzena Kopczyńska. A Paweł Okoński dodał, że taki spektakl niejednemu aktorowi może się przyśnić jako koszmar.

Nie pozostaje nic innego, jak sprawdzić na własne oczy i uszy, że… nic nie gra!

Warto wspomnieć, że kostiumy do sztuki zaprojektowała Zofia de Ines, a spektakl „The Play That Goes Wrong” został uznany za najlepszą komedię na londyńskim West Endzie i wyróżniono go prestiżową nagrodą Laurence Olivier Award.

Premiera sztuki odbędzie się 5 marca we Wrocławiu w Teatrze Komedia o godz. 19:00. W tym samym czasie sztuka będzie wystawiana przez teatry w Nowym Jorku, Austrii, Bułgarii i Japonii.

Więcej informacji: Wrocławski Teatr Komedia, http://www.teatrkomedia.com/przedstawienia/nic-nie-gra
Autor: Magda Wieteska, fot. Artur Zachorodny, Jakub Grębski