Opakowania na prezent

Jakie opakowania wyrobów drogeryjnych wybrać?

Zaopatrując drogerię, możemy wybierać wśród mnóstwa towarów w różnych opakowaniach. Które jest najbardziej praktyczne?

Opakowania z papieru

Jest to rozwiązanie coraz popularniejsze głównie ze względów ekologicznych. Produkty w pudełkach lub po prostu owinięte papierem wyglądają estetycznie i dają poczucie dbania o środowisko. Niestety nie każdy rodzaj towaru można zapakować w ten sposób, płynne lub lepkie produkty mogą po prostu zniszczyć kartonowe pudełko.

Opakowania szklane

Szkło wygląda szlachetnie, jest też bardziej ekologiczne od plastiku. Niestety, nie jest to najtańsza wersja opakowania, a przy tym okazuje się, że wytworzenie szklanego słoiczka jest energochłonne i wywiera negatywny wpływ na środowisko. Szkło również jest dość ciężkie, co może być kłopotliwe przy transporcie, a co więcej, łatwo się niszczy.

Więcej o opakowaniach: http://novmax.pl/oferta/opakowania/

Opakowania z plastiku

Plastik to wciąż najpopularniejszy wybór. Produkcja plastikowych tubek jest tania, a same opakowania lekkie i dość trwałe. W plastik można opakować praktycznie każdy rodzaj kosmetyku lub chemii gospodarczej. Jedyna wada tego rodzaju opakowania to wpływ na środowisko, dlatego poszukuje się alternatyw takich jak plastik biodegradowalny.

Inne

Rynek wyrobów drogeryjnych wciąż szuka innych rozwiązań. Postuluje się wprowadzenie opakowań drewnianych lub zupełną rezygnację z nich. Ciekawym rozwiązaniem jest też kupowanie zbiorowych partii w cienkich opakowaniowych siatkach. Jakakolwiek przyszłość rynku opakowań nas czeka, na ten moment trzeba dostosować dostępne już rozwiązania do swoich potrzeb.

O / pixabay / Bellahu123