Kosmetyki do mycia twarzy

Kosmetyki do codziennego mycia twarzy

Młoda i zdrowa cera to marzenie każdej kobiety. Aby jednak móc cieszyć się piękną skórą, trzeba o nią regularnie dbać. Podstawą jest codzienna pielęgnacja – podpowiadamy, co warto stosować do mycia twarzy.

Mycie twarzy to jedna z podstawowych czynności, które wykonujemy codziennie. To także kluczowy etap pielęgnacji niezależnie od rodzaju cery. Właśnie wtedy usuwane są resztki makijażu, zanieczyszczenia, bakterie oraz sebum. W innym wypadku pory zatkają się i zaczną powstawać pryszcze, zaskórniki i inne nieestetyczne efekty.

Tak zaniedbana skóra jest nieatrakcyjna, wygląda nieestetycznie – nie pomoże jej nawet dobrze wykonany makijaż. Na rynku jest jednak szeroki wybór preparatów do codziennego mycia twarzy. Nie może to być mydło! Dlaczego? Otóż wysusza ono skórę, a następnie będzie potrzebne intensywne nawilżenie.

Możesz zdecydować się na odpowiedni żel myjący, piankę lub płyn – przed zastosowaniem preparatu najpierw dokładnie umyj dłonie, aby nie przenosić bakterii itp. Właściwie oczyszczona skóra to podstawa, aby nałożyć makijaż oraz krem regulujący, np. Nimue Day Fader. Świetnie zadba on też o właściwe nawodnienie skóry.

Żele, płyny czy pianki są przeznaczone do różnych typów cery, a zatem każdy bez problemu dobierze produkt odpowiedni dla siebie. Można ich używać bez użycia wody, ale na końcu warto je spłukać ciepłą lub letnią wodą. Przypomnijmy, aby twarz myć delikatnie, nie rozciągając skóry, a na końcu delikatnie osuszyć ją ręcznikiem zwykłym lub papierowym.

Więcej produktów do pielęgnacji twarzy znajdziesz w sklepie sklep.lemone.pl

(Fot. skeeze / KKw )