Sposoby na walkę z bliznami

Blizny to zmiany skórne powstałe po cieciu chirurgicznym, po wypadku, oparzenia czy carskiego cięcia. Walka z nimi jest trudna, ale jest kilka sposobów, aby je zmniejszyć lub usunąć.
Wiele kobiet zakrywa bliznę, np. makijażem lub pod ubraniem, ale nie każdą uda się ukryć. Na szczęście jest wiele sposobów ułatwiających walkę z niechcianymi zmianami. Dobre efekty daje na pewno pielęgnacja ciała – na rynku znajdziemy liczne produkty wspomagające, terapia laserowa, peelingi oraz masaże.
Laser frakcyjny. Za pomocą wiązek światła na bliźnie wykonuje się mikrootwory pobudzające skórę do przebudowy. Naświetlanie promieniami LED działa skutecznie na blizny potrądzikowe, rozstępy i po urazach, poprawia kondycję skóry. Dobre efekty zapewnia też mikrodermabrazja, która świetnie oczyszcza skórę, ale też usuwa blizny, cienie pod oczami, płytkie zmarszczki, zaczerwienienia, zmiany pigmentacyjne itd.
Peelingi. Peelingi chemiczne wspomagają leczenie blizn oraz rozstępów, a poza tym regenerują i odmładzają skórę. Efekty zależą jednak od głębokości występowania zmiany czy uszkodzenia.
Masaże. Masaż tkanek głębokich to praca na różnych warstwach skóry – od powierzchownych do głębokich. Technika ta przywraca prawidłową elastyczność włókien mięśniowych. Ta forma leczenia pozwala zmiękczyć, rozluźni
skórę oraz tkankę podskórną. Podczas masażu blizny warto stosować oliwki, a po zabiegu maści lub żele.
Produkty kosmetyczne. Warto też stosować regularnie dobre maści, żele czy kremy, np. serum Regima Scar Repair Forte oraz żel Regima Laser Azu-Repair. To sprawdzona przez lekarzy terapia do leczenia blizn, np. pooperacyjnych, po oparzeniach, obrażeniach, keloidów, po trądziku czy też rozstępów. Wszechstronny produkt przyspiesza gojenie blizn, wygładza, zapobiega i redukuje rozstępy.
Kosmetyk zapewnia głębokie odżywienie skóry, a także wnika w skórę właściwą i przywraca jej elastycznoś
. W efekcie skóra będzie bardziej elastyczna, jędrna i zregenerowana – na rezultat trzeba jednak poczekać ok. 2-3 miesięcy.

KKw, Hans/Pixabay