Zabiegi na twarz w sezonie jesiennym – TOP 4

Jesień to dobra pora, aby wykonać kilka zabiegów kosmetycznych. To najlepszy czas na poprawę kondycji skóry. Na jakie jednak zabiegi warto się zdecydować?
Jesień – czas na regenerację
Jesień to najlepsza pora na regenerację skóry, gdyż promienie słoneczne są słabsze, a skóra gotowa na odnowę. Ważne jest dopasowanie odpowiednich kosmetyków, ale także zabiegów. Warto zaplanować plan regeneracji skóry – co powinien obejmować? Oto kilka polecanych przez czas zabiegów.

Peeling medyczny
Jesień to dobry moment na złuszczanie skóry – można wykonać peeling w domu albo profesjonalny, w salonie kosmetycznym, przy użyciu kwasów. O tej porze roku promieniowanie słoneczne pozwala na wykonanie peelingu, również chemicznego. Takie działanie pomaga usunąć martwe komórki naskórka, a także pobudza skórę do odnowy i regeneracji.

Mikrodermabrazja
Jesień to również dobra pora na zabieg mikrodermabrazji – polega on na mechanicznym usuwaniu zrogowaciałego naskórka i pozwala dotrzeć do głębszych warstw skóry. Mikrodermabrazję można wykonać na twarzy, ale też na szyi czy dekolcie. Może być pomocny w przypadku zmarszczek, zaskórników, rozszerzonych porów czy przebarwień i delikatnych blizn.

Laserowe zabiegi na twarz
Popularne są też laserowe zabiegi na twarz – jak odmładzanie, zamykanie naczynek, usuwanie zmian potrądzikowych, usuwanie blizn, zmniejszenie rumienia na twarzy, zamknięcie popękanych naczynek itd. Seria zabiegów pomoże też zmniejszyć zmarszczki, zniwelować zmiany pigmentacyjne i rozstępy. Trzeba jednak dobrze dopasować laser do konkretnego problemu.

Mezoterapia igłowa
Mezoterapia pozwala na dostarczenie witamin, minerałów i innych składników aktywnych. Zabieg ten pozwala na podanie koktajli rewitalizujących, ujędrni i uelastyczni skórę. Wskazania do zabiegu obejmują m.in. leczenie zmian potrądzikowych, rozstępów, blizn, a także cellulitu. Mezoterapia twarzy z kolei poprawi jędrność skóry, zmniejszy worki pod oczami i opóźni procesy jej starzenia się.
Popularne są także m.in. zabiegi depilacyjne, usuwanie tatuażu, Cosmelan – zabieg na przebarwienia.

Więcej na temat tego typu zabiegów znajdziesz na stronie www.dermedica.com.pl

Lena.k, f: JerzyGorecki /pixabay