Recepta na gładką i zdrową skórę

Pojawiające się na twarzy zmarszczki są pierwszą oznaką starzenia się skóry. Jest to proces nieunikniony, jednak można go opóźnić. Jak dbać o skórę i w jakim wieku zacząć prewencję zmarszczek? 

– Profilaktyka zmarszczek i walka z nimi powinna się odbywać w każdym wieku. Na początku nasi rodzice dbali, żeby skóra nie była poparzona, chronili nas przed słońcem na plaży czy mrozem – mówi newsrm.tv dr n. med. Olga Glińska, specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, Pro Dermis. Na pojawianie się zmarszczek mają wpływ nie tylko geny czy hormony, lecz również warunki atmosferyczne. Na przykład długie przebywanie na słońcu przyspiesza proces starzenia się skóry, dlatego profilaktykę należy zacząć już od małego.

Dopóki zmarszczki nie pojawią się na naszej twarzy, to często nie zaprzątamy sobie nimi głowy. Jednak jak mówi dr n. med. Olga Glińska, mając dwadzieścia lat już możemy pomyśleć o świadomej prewencji przeciwzmarszczkowej. Najważniejszą rzeczą jest odpowiednie dobranie kremu, aby dobrze nawilżać oraz natłuszczać skórę. Preparatami, których warto używać są emolienty, które dodatkowo zmiękczają skórę.

Zmarszczki to problem nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Dlatego warto jest zacząć prewencję w młodym wieku, żeby jak najdłużej móc się cieszyć gładką i zdrową skórą.

dr n. med. Olga Glińska, specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, Pro Dermis.