krem

Krem nawilżający – must have na lato

Podstawą codziennej pielęgnacji skóry twarzy jest krem nawilżający – warto go stosować do każdego rodzaju cery, nawet tłustej. Dlaczego systematyczne nawilżanie ma takie znaczenie?

Krem nawilżający – podstawa pielęgnacji skóry

Stosowanie kremu nawilżającego pozwoli zapewnić skórze optymalny poziom nawilżenia, wspomaga odnowę komórkową, spowalnia procesy starzeniowe, wygładza skórę, dodaje jej blasku, poprawia elastyczność i sprężystość. To absolutna podstawa – jeśli nawet stosujesz wysokiej jakości kosmetyki do makijażu, nie zapewnią one świetnego wrażenia, jeśli nie zadbasz o kondycję i zdrowie skóry. Sucha, zaniedbana i bez blasku cera nie prezentuje się ładnie – nawet mimo stosowania dobrego podkładu, różu czy pudru. Codzienna pielęgnacja to absolutna podstawa, której nic nie zastąpi. Odwodniona skóra jest podatna na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych (kurzu, innych zanieczyszczeń czy też wolnych rodników) i powstawanie zmarszczek.

Krem dopasowany do potrzeb skóry 

Stosowanie kremu nawilżającego powinno być nawykiem, ale trzeba go dobrać idealnie do naszych potrzeb, czyli do typu cery. Najpierw zatem określ, jaką masz skórę, a także jakie są jej potrzeby. Wpływ na dobranie właściwego kosmetyku ma poziom odwodnienia skóry, ale także wiek oraz płeć i narażenie skóry na działanie konkretnych czynników zewnętrznych – np. na promienie słoneczne. 

Odpowiednie i codzienne nawilżanie skóry jest kluczowe dla utrzymania młodego i zdrowego wyglądu. Trzeba o nią zadbać zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Dobrej jakości kosmetyki, regularne picie wody (ok. 2 litrów dziennie), dieta bogata w warzywa i owoce to podstawowe działania zapewniające skórze właściwe nawilżenie. 

Karolina, f: stux / pixabay