kapcie

Jak wybrać kapcie?

Wybór kapci jest bardzo ważny, gdyż nosimy je przez większość dnia – muszą być ciepłe i wygodne, ale też przewiewne. Zadbaj o właściwą cyrkulację powietrza i wybierz kapcie, które pozwolą stopom oddychać.

Po powrocie z pracy każdy z nas marzy o relaksie po ciężkim dniu – nie wystarczy jednak zająć się przyjemnymi czynnościami, warto zadbać także o poczucie komfortu. Na nie wpływa m.in. ubranie oraz obuwie, które nosimy w domu. Podpowiadamy, jak wybrać najwygodniejsze modele.

Komfort na pierwszym miejscu

Dom to miejsce, w którym czujemy się wygodnie i bezpiecznie – zrzucamy formalny strój na rzecz wygodnego ubrania i obuwia. Ma to duże znaczenie przede wszystkim jesienią oraz zimą. Ciepłe kapcie dają poczucie komfortu, ale muszą też być przewiewne.

Design

Producent obuwia domowego zapewnia do wyboru bardzo wiele kapci – z różnych materiałów i o różnym designie. Panie stawiają na wzory florystyczne, panowie preferują modele gładkie lub z delikatnym motywem. Mogą też występować w modnych fasonach – są kapcie zasłaniające piętę, do kostki, bambosze inspirowane folklorem, stonowane, we wzory i motywy, puszyste itd.

Damskie kapcie często mają postać balerinek – to płytkie modele, które nie zsuwają się ze stopy i dobrze ją ocieplają. Popularne są też stylowe kapcie skórzane – wiele osób wybiera je na co dzień lub na zmianę do pracy. Wygodna i stabilna podeszwa w takich butach to podstawa.

Jakie kolory kapci wybrać?

Wybór koloru kapci to kwestia indywidualna – mogą one mieć różne kolory. Zwykle są jednak delikatne – szare, granatowe, beżowe, a dla pań również różowe. Trzeba je dopasować do swojego stylu – zgodnie z własnym gustem. Wybierz model, który odpowiada Twojego stylowi pod względem fasonu i koloru, gdyż takie obuwie zagwarantuje najwyższy komfort.

Wybór materiału

Producent kapci oferuje zwykle modele wykonane z dobrej jakości, oddychających materiałów – jak m.in. bawełna czy len – a także zapewni dobre wchłaniania wilgoci. Poza tym materiały naturalne są antyalergiczne, co zapewni najwyższy komfort. Takie kapcie zadowolą nawet wymagających klientów.

Ewelina, f: Alexas_Fotos / pixabay