Moda na piękne i drogie ozdoby

Polacy kupują coraz więcej biżuterii. Ozdoby stały się już nieodłącznym elementem kreacji. Dobieramy je do stroju. Obecnie coraz popularniejsza jest platyna, złoto ale w odcieniu różowym oraz drogocenne różnokolorowe kamienie.

– Rynek biżuterii systematycznie rośnie. Z roku na rok mamy wzrost sprzedaży około 8-10 procentowy. Widzimy, że ten rynek będzie się coraz bardziej rozwijał – mówi newsrm.tv Przemysław Piotrowski, prezes Briju S.A.

Polacy zaczynają biżuterię traktować coraz bardziej jako element wystroju, dodatku do ubioru, który zmieniamy w zależności od stylizacji. Coraz częściej np. kupujemy biżuterię na wyjścia, nie tylko balowe. – Jeżeli chodzi o platynę to już od pewnego czasu ten segment pojawia się w sprzedaży i z roku na rok zdobywa coraz większą rzeszę klientów. Wchodzą również inne kolory złota takie na przykład jak różowy kolor. Ta barwa cały czas się cieszy dużym zainteresowaniem – dodaje Przemysław Piotrowski.

Z kamieni szlachetnych Polacy wybierają brylanty, diamenty i rubiny. Jeżeli chodzi o nadchodzący sezon Przemysław Piotrowski przewiduje, że popularność zyskają kamienie kolorowe i biżuteria z dużą ilością właśnie takich kamieni.

Przemysław Piotrowski, prezes Briju S.A.