Uwiecznij swoje dziecko!

Maluchy są bardzo wdzięcznym obiektem do fotografowania. Choć czasami trudno je skłonić do pozowania, to jednak zawsze wzbudzają w nas pozytywne uczucia i uśmiech na twarzy. Sesja zdjęciowa z dziećmi jest nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale także formą trwałej rodzinnej pamiątki. To również świetny pomysł na prezent dla świeżo upieczonych rodziców oraz dziadków.

Minęły czasy, gdy fotografa odwiedzano jedynie z okazji tak ważnych uroczystości, jak ślub czy pierwsza komunia. Dziś chcemy zachować także codzienne chwile, uwieczniając „na kliszy” nasze dzieci. Pierwszy uśmiech, pierwsze, jeszcze nieporadne, kroki maluszka – która mama nie chciałaby zachować tych momentów nie tylko w pamięci?

Z maluszkiem przed obiektywem
Sesje zdjęciowe kobiet w ciąży cieszą się dużym powodzeniem. W pięknych stylizacjach przyszłe mamy wyglądają olśniewająco, podobnie jak na fotografiach wykonanych nawet w kilka dni po narodzinach dziecka. Wtedy, oczywiście już z maluszkiem. Zdaniem fotografów, zdjęcia noworodka najlepiej wychodzą u maluchów, które mają do 2 tygodni.

W domu, w studiu, w plenerze
Możliwości wykonania sesji zdjęciowej jest bardzo wiele. Możemy uwiecznić dzień z życia dziecka w plenerze, we własnym domu czy w studiu fotograficznym. Możemy nagrać film, na którym nasza pociecha wystąpi razem z rodzicami, rodzeństwem albo całą rodziną. Fotografie pozwalają uchwycić dziecięcą niewinność, radość oraz emocje.

Dzięki zdjęciom wykonanym przez profesjonalistę zyskamy piękną, trwałą, rodzinną pamiątkę.

Uwiecznij dziecko na zdjęciuFotografia dziecięcaFoto pamiątki

Jak wybrać właściwego fotografa?
Niektórzy przeglądają fora internetowe i portale społecznościowe w poszukiwaniu najlepszego fachowca. Inni posiłkują się opiniami znajomych albo zdjęciami z sesji udostępnianymi na stronie firmowej fotografa czy na Facebooku. Nie ma jednego właściwego sposobu dotyczącego wyboru odpowiedniego fachowca – czasem wystarczy zaledwie jedno zdjęcie, aby jego artyzm, a więc i talent, zainspirował nas i porwał.

Kiedy już zdecydujemy się na wybrane studio, zapytajmy fotografa, jak będzie przebiegała sesja i w jaki sposób trzeba się do niej przygotować. Dobrze, aby fotograf poświęcił odpowiednią ilość czasu na zrobienie zdjęć. I pamiętał, że dziecko potrzebuje choć kilku minut, aby poczuć się bezpiecznie w nowej sytuacji. Profesjonalista zadba również o parominutowe przerwy pomiędzy poszczególnymi ujęciami, aby maluch miał chwilę oddechu.

W studiu fotografa zajmującego się dziecięcymi sesjami zdjęciowymi często znajdują się dodatkowe akcesoria dla najmłodszych, np. zabawki, kocyki, poduszki, które wyzwalając emocje malucha, nadają zdjęciom efekt niepowtarzalności i wyjątkowości.