włosy

Zniszczone włosy – jak skutecznie wzmocnić?

Poprawa kondycji zniszczonych włosów wymaga starannej pielęgnacji i czasu, a także cierpliwości. Poniżej znajdziesz skuteczne wskazówki i porady, jak wzmocnić suche, pozbawione blasku i zniszczone włosy.

Stosowanie szamponu i odżywki to standard dla wielu z nas, ale warto dołączyć do tego zestawu także maskę. Ich działanie może poprawić kondycję i wygląd włosów – ich estetyka jest równie ważna jak ich stan. Warto stosować je regularnie.

Szampon, odżywka i maska – skuteczny zestaw 

Osłabioną kondycję włosów można łatwo zauważyć, bo świadczy o tym wiele objawów – jeśli są zniszczone, tracą blask, stają się cienkie, podatne na złamania i nie są podatne na wszelkie zabiegi stylizacyjne. Mogą też wypadać w obfitej ilości, np. w trakcie mycia czy rozczesywania.  

Wtedy trzeba zadbać o dostarczanie im cennych składników odżywczych i wody, aby je odpowiednio nawilżyć i odżywić. W tym celu należy sięgnąć po dobrej jakości kosmetyki – szampon, odżywkę do włosów, maskę, ew. także olejek. 

Odżywka i maska powinny poprawić kondycję i strukturę włosów. Regularnie stosowane kosmetyki dobrej jakości przyczynią się do poprawy wyglądu i stanu włosów – będą one puszyste, właściwie nawilżone, elastyczne i łatwiejsze w stylizacji. Taki zestaw powinien skutecznie pomóc w regeneracji nawet znacznie osłabionych włosów. 

Odżywka do włosów – idealna na wzmocnienie 

Odżywkę i maskę warto nakładać na włosy profilaktycznie, gdy są osłabione, np. działaniem różnych niekorzystnych czynników – jak silny wiatr, ostre i zimne powietrze, silne działanie promieni słonecznych, nieodpowiedni poziom nawilżenia, ubogą w składniki odżywcze i wodę dietę, zabiegi stylizacyjne – np. rozjaśniające, źle dobrane kosmetyki pielęgnujące do danego rodzaju włosów. 

Kosmetyki – szampon, odżywkę i maskę – trzeba dobrać do konkretnego rodzaju włosów – inne sprawdzą się do suchych, inne do przetłuszczających się, inne do farbowanych itd. Do zniszczonych włosów sprawdzi się odżywka nawilżająco-regenerująca lub regenerująco-ochronna, która je wzmocni, a także pozwoli dłużej zachować kolor.

Maska – skuteczna na suche włosy 

Jeśli Twoim problemem są wysuszone włosy, warto dwa razy w tygodniu sięgnąć po skuteczną maskę. Zapewni ona dobre nawilżenie i odżywi włosy – ma skoncentrowane działanie, dlatego jest skuteczniejsza niż szampon i odżywka. Składniki zawarte w masce szybko wnikają w strukturę włosów, a włosy stają się łatwiejsze w rozczesywaniu i stylizacji, a także przyjemne i gładkie.  

KKW, foto: StockSnap / Pixabay