fitness dla ciala dla duszy

Zadbaj o swoje ciało i psyche!

fitness dla ciala dla duszyPrzeszło pół wieku temu ruch wellness opisał i nazwał amerykański lekarz dr Halbert Dunn, wywodząc je od zbitki słów: well-being (dobre samopoczucie) i fitness.

Wellness to świadome oddziaływanie na ciało, które opiera się na koncepcji bycia zdrowym na wszystkich płaszczyznach życia. Filozofia wellness, w której zawiera się także fitness, przyciąga i fascynuje coraz więcej ludzi. To już nie tylko metoda osiągnięcia dobrej kondycji fizycznej, ale również sposób spędzania wolnego czasu, spotkań z przyjaciółmi, dbałości o własny, harmonijny rozwój.

Trening fitness

Pierwszym z kroków filozofii wellness jest trening fitness, który dzięki regularnym ćwiczeniom przynosi rezultaty w postaci ogólnej poprawy zdrowia, podniesienia wydajności fizycznej i osłabienia działania stresu. Na płaszczyźnie zdrowotnej systematyczny trening zwiększa wydolność serca, wzmacnia system naczyniowy, reguluje funkcjonowanie układu trawiennego oraz dzięki wydzielanej podczas wysiłku endorfinie redukuje stres, przynosząc w zamian poczucie radości i zadowolenia. Wpływa również bezpośrednio na sferę psychiczną, zwyżkując samopoczucie oraz dostarczając okazji do kontaktów społecznych, co przekłada się na wzrost poczucia własnej wartości.

Ćwiczenia na kręgosłup

Jeśli chcesz zadbać o swój kręgosłup, idealne będą ćwiczenia na bazie pilatesa z użyciem piłki połączone z nauką oddychania. Mają na celu redukcje bólów i schorzeń kręgosłupa.

Joga to nauka pozycji (asanów) i odpowiedniego oddechu, lecząca wiele dolegliwości, wzmacniająca ciało, duszę i umysł. Wspomagająca zwłaszcza w schorzeniach kręgosłupa, poprawiająca krążenie krwi.

Pilates to ćwiczenia rozciągające i uelastyczniające ciało. Wzmacniają mięśnie, odciążają kręgosłup. Polecane zwłaszcza dla osób, którym odpowiada mniej dynamiczny trening.

Dla ciała i umysłu

Portdebras, nazywana jedną z najpiękniejszych form ćwiczenia ciała i umysłu, oparta jest na podstawach tańca klasycznego, baletu, pilates.

Body art to trening ciała wzmacniający ducha, z zastosowaniem ćwiczeń pochodzących głównie z jogi i treningu funkcjonalnego, stretchingu i relaksacji. Polecany zwłaszcza osobom, które chcą pozbyć się zbędnych napięć, rozciągnąć oraz zrelaksować.

Body in action połączony z treningiem cardio angażuje wszystkie mięśnie do pracy i przeznaczony jest dla wszystkich.

Aerodance to z kolei idealna propozycja dla ludzi kochających taniec, ruch i zabawę. Oparta na krokach aerobiku, hip hopu i latino. Zajęcia wymagają dużej cierpliwości, zaangażowania i pracy.

Przyjdź i wybierz zajęcia idealne dla siebie! Sofa Chillout Studio to specjalistyczne i ukierunkowane studio we Wrocławiu, specjalizujące się zwłaszcza w metodzie Pilates.