Makijaż w stylu Marlin Monroe

W karnawale będziemy uwodzić spojrzeniem lub czerwienią ust. Czarować mieniącym się tysiącem iskierek makijażem z teatralnym wręcz wachlarzem rzęs. W tym sezonie karnawałowy makijaż pełen jest kontrastów, zmysłowych czerwieni i to powrót makijażu retro, czyli stylu np. Marilyn Monroe.

Karnawał to szalony czas uwielbiany przez kobiety. Bale, przyjęcia, kobiece stylizacje, sukienki, szpilki i makijaż – niezwykle zmysłowy, seksowny, upiększający, wyjątkowy. To czas, kiedy można zaszaleć i przeżyć wiele makijażowych metamorfoz. Jednym z trendów jest powrót do stylu retro.

– W tym sezonie makijaż karnawałowy opiera się na stylu retro. Wracamy do gwiazd takich jak Marilyn Monroe czy Sophii Loren. W makijażu stawiamy na oko, a dokładniej kreskę, która może być czarna lub też w innym kolorze – mówi newsrm.tv Ewa Wrzesińska, współwłaścicielka i dyrektor ds. marketingu i wdrożeń w Vipera Cosmetics.

Ta propozycja to makijaż niezwykle kobiecy, trochę sceniczny, filmowy – retro w stylu lat 50-tych. Idealnie pasuje do klasycznej małej czarnej. Bazą tego makijażu są oczy z mocną, grubą kreską podkreślająca spojrzenie i powiększającą oko.

W tym sezonie cera ma być idealna, ujednolicona, świeża, a makijaż lekki i bez efektu maski. Warto stosować fluidy z bazą pod makijaż, aby wyglądał nieskazitelnie przez całą noc.Twarz ma być obowiązkowo delikatnie wymodelowana bronzerem i rozświetlona na jabłuszkach policzków, centrum czoła, grzbiecie nosa, w centrum warg, brodzie. Pamiętajmy, że ramą twarzy są perfekcyjne, podkreślone brwi. Wykończeniem makijażu są usta pokryte szminką w kolorze zimnego, pudrowego różu lub nude.

Odważniejsze Panie mogą wzbogacić ten look najmodniejszą w tym sezonie soczystą, klasyczną czerwienią.

Druga propozycja to mocne, wieczorowe Smoky Eyes. W tym sezonie odchodzimy od czystej klasyki – już nie tylko czerń, ale także granat i kobalt królować będą w tym stylu makijażu oka. A co frapujące – w karnawale możemy poszaleć z brokatem. Czarujemy makijażem mieniącym się tysiącem iskierek, uzupełnionym teatralnym wachlarzem pięknych rzęs w rozmiarze XXL, bo to również najmodniejszy efekt w tym sezonie.

Rzęsy muszą być widoczne – sztuczne rzęsy i kępki są jak najbardziej wskazane.To drapieżny, ale zdecydowanie kobiecy i efektowny makijaż.

Ewa Wrzesińska, współwłaścicielka i dyrektor ds. marketingu i wdrożeń w Vipera Cosmetics.