Jak wybrać idealny tusz do rzęs?

Tusz do rzęs jest, po podkładzie, drugim, najważniejszym kosmetykiem do makijażu.. Jak zatem znaleźć idealny tusz odpowiedni dla naszych rzęs?

Mawia się, że oczy są zwierciadłem duszy, dlatego każda z nas marzy o pięknych, długich i zalotnych rzęsach. Na rynku można znaleźć wiele maskar, a każda z nich umożliwia uzyskanie zupełnie innego efektu.

Jaka szczoteczka?
W tuszu do rzęs najważniejsza jest szczoteczka. Większość z nas używa klasycznych szczoteczek o równym włosiu. Taka maskara pozwala na uzyskanie efektu delikatnego makijażu oka i zaakcentowania naszej urody. Inne szczoteczki wykonane są z silikonu i posiadają kulistą końcówkę.

Tego typu szczoteczka pozwala na rozczesanie rzęs i uzyskanie efektu subtelnego podkręcenia i wydłużenia rzęs. W drogeriach spotkamy też tusze ze stożkowymi szczoteczkami, które pogrubiają i podkręcają rzęsy oraz szczoteczki w formie kuleczki, pozwalające dotrzeć nawet do najkrótszych rzęs.

Na rynku cały czas pojawiają się nowe tusze, z innowacyjnymi szczoteczkami, dzięki którym możemy uzyskać spojrzenie rodem z Hollywood, piękne, kocie oczy lub rzęsy tak długie, jak skrzydła motyla. Musimy się zastanowić, jaki efekt chcemy uzyskać – czy zależy nam na pogrubieniu rzęs, na ich wydłużeniu, podkręceniu, czy może jednak wolimy naturalny look.

Kolor tuszu
Ważne jest też dobranie odpowiedniego koloru tuszu. Kolor powinien pasować do naszej cery, barwy włosów oraz do okazji. Najbezpieczniejsze są tusze w kolorze czarnym lub brązowym. Bardziej jaskrawe odcienie lepiej zarezerwować na różnego rodzaju imprezy czy mniej oficjalne wyjścia.
Tusz do rzęs potrafi zdziałać cuda. Dzięki niemu nasze spojrzenie może wyglądać olśniewająco w każdej sytuacji. Wystarczy, że dobierzemy tusz do naszych oczekiwań, a będziemy mogły się cieszyć efektami doskonałego makijażu i kusić pięknym spojrzeniem.