Trendy w makijażu

O nowe trendach w makijażu mówią Koleta Gabrysiak z Collette Make Up Artist And Stylist oraz Grzegorz Kasperski – makijażysta z Maybelline New York

Koleta Gabrysiak, Colette Make Up Artist and Stylist

Kreska na powiece nie musi być czarna, wiosną i latem można zaszaleć i bawić się kolorami. Czarną kreskę z powodzeniem można zastąpić niebieską, fioletową czy turkusową. Ważne jest, aby dobrze dopasować ją do koloru swojej tęczówki. Jak radzi Koleta Gabrysiak, Colette Make Up Artist and Stylist jeśli zdecydujemy się na mocno podkreślone oko, usta najlepiej pomalować jasnym błyszczykiem i wytuszować rzęsy czarnym lub brązowym tuszem. Jak dopasować kolor kreski do tęczówki powiedziała newsrm.tv  Koleta Gabrysiak, Colette Make Up Artist and Stylist.

Grzegorz Kasperski, oficjalny makijażysta Maybelline New York

Mocno zaznaczone brwi – taki będzie trend w nadchodzącym sezonie. Nie oznacza to, że będą one przerysowane, mają wyglądać naturalnie i klasycznie. Jeżeli chodzi o oczy, to tu pierwsze skrzypce będą grały kreski, ale nie takie stylizowane na lata 60- te, ale ekstremalnie wyraziste i silnie rozbudowane. Niekiedy ta kreska będzie geometryczna a czasami bardziej zakręcona.

Znane nam smoky eyes również nabiorą nowego charakteru. Dół oka będzie mocno podkreślony, nawet silniejszy, ale nie będzie łączył się z górną powieką oka. Nasza twarz nabierze blasku, nowy trend zakłada, że będziemy ją mocno rozświetlać drobinkami z pudrów ale i delikatnym różem, który nada całemu makijażowi subtelności.