Trendy w makijażu w 2017 roku

Zastanawiasz się, jaki make-up będzie modny w tym roku i jak nie być passe? Odpowiedź jest prosta – ciesz się promienną cerą, dbaj o nią i bądź naturalna.

W tym roku już nie będzie modne ostre konturowanie twarzy i używanie wielu kosmetyków tylko po to, by uzyskać idealne rysy. Teraz specjaliści kładą nacisk na naturalność i promienność oraz oszczędność w stosowaniu kosmetyków. Nasza skóra powinna wyglądać na wypoczętą i naturalną, jakby muśniętą słońcem.

Wybierając kosmetyki do makijażu warto zatem sięgnąć po dobrej jakości rozświetlacz, a na policzkach namalować delikatny rumieniec. O ile w stosowaniu pudru zaleca się umiar, o tyle zachęca się do eksperymentowania na ustach.

W tym sezonie modne są mocne akcenty – głębokie czerwienie, odcienie koralu, fuksji czy fioletu. Jednak to od nas samych zależy, czy chcemy mocno podkreślić usta, czy wolimy wyglądać, jakbyśmy dopiero wróciły z plaży.

Naturalnie i subtelnie
Stawiamy na naturalność i rozświetlenie, dlatego równie ważne jak stosowanie kolorowych kosmetyków, będzie regularne używanie kremów, peelingów czy maseczek. Nasza skóra ma wyglądać na zdrową, odprężoną i rozświetloną. Dopiero wtedy będziemy mogły użyć delikatnych kosmetyków do makijażu i nie będziemy musiały ukrywać swoich niedoskonałości pod grubą warstwą pudru. Ten sezon powinien nam upłynąć pod znakiem pielęgnacji skóry i troski o jej kondycję.
W 2017 roku czeka nas zatem powrót do naturalności, dziewczęcości i subtelnych w swym wyrazie kosmetyków. Możemy zaszaleć z kolorem ust, ale musimy pamiętać, że prawdziwe piękno jest w nas samych i nie wymaga „domalowywania” twarzy i tworzenia efektu sztucznej idealności.

Nadesłała: Ola M.