makijaż karnawałowy

Trwały makijaż na karnawał – praktyczne porady

Na każdą imprezę potrzebujesz wyjątkowo trwałego manicure. Jak ustrzec się przed rozmazanym tuszem i plamami pod oczami  czy zwarzonym podkładem? Podczas karnawału każda kobieta chce wyglądać pięknie. Zadbaj o to, by makijaż był efektowny, ale przede wszystkim odporny na wilgoć, pot i łzy przez wiele godzin. Podpowiadamy, jak wykonać trwały makijaż.

Jak wykonać trwały makijaż karnawałowy?

Najpierw przygotuj skórę, czyli kilka dni wcześniej wykonaj peeling, by usunąć martwy naskórek, potem nawilż cerę i rozjaśnij przebarwienia. Makijaż zacznij od nałożenia lekkiego podkładu, który na pewno się nie zważy, wygładzi skórę i zapewni trwały efekt. 

Teraz sięgnij po paletę kamuflaży, by zamaskować cienie, niedoskonałości i przebarwienia. Utrwal podkład pudrem. Jego nadmiar możesz usunąć, by efekt zmatowienia był naturalny. Nałóż jeszcze róż na środek policzków i rozświetlacz na szczyty kości policzkowych, a bronzer rozetrzyj na skroniach, z boku nosa i nad kośćmi żuchwy.

Następnie zrób makijaż oczu, niezbędna będzie sprawdzona paleta cieni o zdecydowanych kolorach. Cienie nakładaj pędzlami – jasny w wewnętrznym kąciku, a ciemny w zewnętrznym. Na środek powieki nałóż świetlisty cień. Sięgnij po wodoodporny tusz i starannie pokryj nim wszystkie rzęsy. Tusz to bardzo ważny produkt, ale dzięki trwałej formule nie spłynie podczas karnawałowych tańców i szaleństw. Na brwi nałóż z kolei pomadę, by bardziej je podkreślić.

Ka, f: Gromovataya / pixabay