Biznesowy look latem. Na co możemy sobie pozwolić?

W branży biznesowej nie każda kobieta może pozwolić sobie na nieformalny i luźny strój podczas godzin pracy. Są takie zawody, branże i zajmowane stanowiska, które bez względu na pogodę i temperaturę wymuszają na nas formalny biznesowy look. Taki biznesowy look latem nabiera zdecydowanie nowego znaczenia. Mimo tego, że za oknem gorąco w pracy trzeba zachować obowiązujące normy. Całe szczęście, że istnieją triki dzięki którym możemy zachować etykietę i ubrać się nieco lżej. Są to proste zasady o jakich warto pamiętać by uniknąć wpadek i nie zostać osądzonym o brak znajomości biznesowego savoir vivre’u.

– Jeżeli chodzi o letni dress code to przede wszystkim operujemy jasnymi barwami, unikamy dużych wzorów. Uspokajamy garderobę. Sezon letni jest takim trudnym sezonem, kiedy musimy sobie poradzić z wyborem ubioru stosownego do okoliczności, a jednocześnie czuć się dobrze – mówi Justyna Moraczewska, szefowa działu mody COSMOPOLITAN/Pretty One.

Najlepszymi materiałami na lato są tkaniny naturalne z domieszką sztucznych włókien. Dzięki takiemu połączeniu materiały mimo ruchu nie gną się tak bardzo jak na przykład len, czy stu procentowa bawełna. Kolory pozostają klasyczne biele i czernie. Warto jednak wprowadzić do ubioru nowe lekkie i typowo letnie kolory takie jak delikatne beże i barwy pastelowe. Dodanie ich do biznesowego looku to ciekawy pomysł na rozświetlenie naszych stylizacji.

– Letni look uzupełniamy dodatkami, dobieramy je w sposób minimalistyczny. Mniej znaczy więcej jeżeli chodzi o dress code biurowy. Warto to zapamiętać, ze biżuteria powinna być delikatna. Stawiajmy w biurze na klasykę – dodaje Justyna Moraczewska.

Justyna Moraczewska, szefowa działu mody COSMOPOLITAN/Pretty One, newsrm.tv